fotogalerie

Barolo – Za Barolem nechoďte do muzea, ale do cantiny (3. díl)

Co by člověk očekával, že objeví v hradních zdech v Barolu, v nichž už dávno nesídlí místní pán… Jistě, muzeum vína. V němž se zvídaví návštěvníci dozvědí, že někde v dálce vesmíru se pohybuje planetk…


La Morra – Sentiero delle Grandi Vigne

Sentiero delle Grandi Vigne – vinařům se nepochybně rozbuší srdce. Stezka dlouhá osm kilometrů se táhne mezi vinicemi, na nichž se rodí Barolo. La Morra, kterou necháváme nahoře za námi, je nejkrásněj…


La Morra – nejvýše položená vinařská vesnice, Barolo jako na dlani

Necelé tři tisícovky obyvatel a více než 70 vinařů a sklepů, k prohlídce a ochutnávce jsme si vybrali Rocche Costamagna. La Morra je vlastně malá vesnice protkaná vinařskými sklepy. Historické centrum…


Barolo – Usmívej se, jsi v Barolu aneb Ve sklepech vinařství Borgogno (2. díl)

Barolo se rodí na zvlněných svazích Langhe. Nejlépe lze tuto malou a malebnou část Piemontu poznat ze sedla kola. Až někam do nekonečna se táhnou vinice, na kopcích vesnice, vždy se starou pevností či…


Barolo – příběh, na jehož počátku byla markýzova láska (1. díl)

Barolo. Netřeba nic dodávat. Jedno z nejvěhlasnějších italských vín, které se rodí v Piemontu. Nejznámější vinařské obce regionu jsou Barolo, La Morra, Monforte d'Alba, Castiglione Falletto a Serralun…


Bílá Opava: „Náročná turistická stezka“ k Velkému vodopádu

Bílá Opava pramení na jižním svahu Pradědu – nejvyšší hory Hrubého Jeseníku. Její horní tok vytváří četné vodopády, peřeje a tůně a patří k nejatraktivnějším výletům v Hrubém Jeseníku. Od chaty Barbor…


Praděd: V mrazivém panství Altvatera a zvonku vousatého

Praděd je pátou nejvyšší horou České republiky, na níž – jak se všude dočteme – panuje nejdrsnější podnebí. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 1 °C, takové teploty nejsou výjimečné ani v letních…


Koněpruské jeskyně – 400 milionů let zpět do tropických časů

Čtrnáct veřejnosti přístupných jeskyní na území České republiky má ve své odborné péči Správa jeskyní ČR. Jednou z nich jsou Koněpruské jeskyně pouze 30 kilometrů jihozápadně od Prahy, které jsou nejd…


Šrí Lanka: Pijákem palmového vína na tamilském ostrově Nainativu

Ostrůvek Nainativu najdeme na mapě na úplném severu Šrí Lanky, do Indie, co by jeden kamenem dohodil. V hotýlku v Jaffně dostáváme tip na ochutnání tamní kallu, což nebude nic jiného než palmové víno…


Mumlavský vodopád: Za mumlající bouřící vodou do Krkonoš

Mumlavský vodopád patří k nejnavštěvo­vanějším v České republice. Především díky snadné dostupnosti, z harrachovského autobusového nádraží je to přibližně kilometr po pohodlné a dostatečně široké asfal…


Zámek Lednice: Dědictví Lichtenštejnů a plavba po ramenech Dyje

Zámek Lednice je druhým nejnavštěvovanějším zámkem v České republice, v loňském roce si ho prohlédlo téměř 400 tisíc hostů. Prohlídku zámku a rozsáhlého parku lze okořenit i plavbou po ramenech Dyje. …


Kartágo: V římských lázních Hannibalova města

Kartágo. Jméno, které v myslích vyvolává ozvěnu předlouhé a krvavé historie světových dějin. Historie plné na svou dobu mimořádné mořeplavecké zdatnosti i krutých válek bez slitování. Co zůstalo v Kar…


Tunis: Čtvrť Sidi Bou Said a toulání medínou

Tuniská medína bývá přeplněná, ovšem co jiného od medíny očekávat. V uličkách medíny se dá snadno ztratit, medína je labyrint, za pár okamžiků člověk neví, ze kterého směru přišel. Nevadí, najednou se…


Amfiteátr El Jem: Vítejte ve starověkém africkém Římě

El Jem byl třetí největší amfiteátr antického věku a největší v Africe. Na africkém kontinentu je nejen největší, ale také nejzachovalejší. Jeho návštěvnost dosahovala až 35 tisíc diváků, vyšší mívaly…


Přes solné jezero Chott el Djerid za Prsty světla – Deglet Nour

Jsou údajně nejlepší na světě. Nemám vážnější důvod tomuto tvrzení nedůvěřovat. Kdo ochutná Deglet Nour v Tozeuru, doma už mu nikdy nebudou dovážené datle chutnat. Za nejlepšími datlemi jsme z Douz do…


Zmela – kemp v saharských dunách na jižní hranici Římské říše

Když na Saharu, tak na Saharu. Spát mezi dunami, daleko od civilizace, ve stanu v poušti. Tam, kam zabloudí snad jen kočovní Berbeři nebo účastníci Africa Eco Race, např. Lukáš Kvapil, který na své hu…


Kairouan – ve čtvrtém městě islámu, které ovlivnilo svět barev

Kairouan je po Mekce, Medině a Jeruzalému čtvrté nejposvátnější město islámského světa a sedm poutí do Kairouanu se vyrovná pouti do Mekky. Tak alespoň dokolečka opakují některé informační letáky. Kai…


Festival International du Sahara: Mezi berberskými jezdci (1. díl)

Prosinec, předvánoční čas. V městečku Douz na jihu Tuniska a na severní hranici Sahary žije přibližně 12 tisíc obyvatel a roste na 300 tisíc palem. Na 51. ročníku Festival International du Sahara (20…


Athény: Největší chrám Dia Olympského se 17 metrů vysokými sloupy

Athény jsou symbolem starořecké kultury, filozofie, demokracie. Jednou z nejkrásnějších památek Athén je chrám Dia Olympského (řecky Ναός του Ολυμπίου Διός), kterému se říká i Olympieion. Kdysi největ…


Sounion: Poseidónův chrám aneb Šestnáct dórských sloupů vysoko nad mořem

Z Atén jezdí autobusy k mysu Sounion z autobusového terminálu Mavromateon – oranžové KTEL Attikis. Jízdní řád lze najít na internetu, jezdí po celý den, obvykle každou hodinu. Autobusy vyrážejí ze sta…


Nalezené položky: 588 « První | < Předchozí | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další > | Poslední »